ПАТ «НЛМК» – одне з найсучасніших металургійних підприємств Росії, постійно зростаючі темпи виробництва якого вимагають впровадження сучасних енергоефективних рішень, що дозволяють підтримувати лідируючі позиції на ринку металургії Росії.

Незмінним генеральним проектувальником Липецького майданчику є АТ «НЛМК-Інжиніринг», а це означає, що вимоги до якості виконання проектної документації мають відповідати високим світовим стандартам. Застосування найсучасніших засобів проектування для «НЛМК-Інжиніринг» давно стало обов’язковим при виконанні реконструкцій та технічних переозброєнь об’єктів масштабу, подібного до ДП4.

ТОВ «М ТЕХНОЛОГІЯ» спільно з компанією Gongyi Anzheng Refractories Ltd. виступили у якості проектувальника системи охолодження, енергокомплексу, центрального вузла ДП та у якості постачальника основного обладнання системи охолодження доменної печі №4.

Застосування найсучаснішого підходу під час виконання проектування полягає у використанні технології BIM (Building Information Model). Проектування починається після повного 3D сканування всього об’єкту реконструкції, створення 3D моделі існуючого положення об’єкта з подальшим віртуальним демонтажем обладнання, систем та інших об’єктів комплексу. Наступним етапом стало створення докладної 3D моделі проектованих об’єктів та систем, об’єднаних у одну велику 3D модель комплексу, що дозволяє бачити повну картину майбутнього масштабного ремонту та уникнути можливих нестиковок при здійсненні монтажу. Зв’язок 3D моделі з тимчасовою шкалою дозволяє віртуально відобразити весь процес технічного переозброєння, результатом чого буде 4D модель з оптимізованим графіком будівництва, а це означає, що задувка доменної пічі буде здійснена вчасно!

Розроблені ТОВ «М ТЕХНОЛОГІЯ» елементи BIM моделі комплексу наочно відображають високу деталізацію при проектуванні, що дозволяє врахувати найдрібніші нюанси, уникнути колізій та помилок при замовленні обладнання й матеріалів.

Самопромивні фільтри, що поставляються нами для майбутнього технічного переозброєння, забезпечуватимуть потребу у чистій технічній воді всього комплексу ДП, а це 6000 м3 / рік безперервної витрати води.

Сучасна конструкція самопромивного фільтру забезпечить фільтрування води, при незначних втратах тиску. Передбачені проектом безщіткові фільтрувальні елементи фільтру дозволяють здійснювати якісне очищення води оборотного циклу комбінату від механічних домішок з її безперервним  подаванням на охолодження холодильних плит та на усіх споживачів комплексу.

Чавунні холодильні плити, що  поставляються нами для заплечиків шахти ДП4 мають ряд переваг у порівнянні з аналогами, що поставляються іншими компаніями. Крім якісної виливки,  яка виключає утворення раковин та здійснюється у спеціальні згораючі форми, що забезпечують високу точність литва, в конструкції холодильних плит закладена водонесна трубка овального перетину, що дозволяє більш ефективно охолоджувати холодильну плиту за рахунок більшої теплосприймаючої поверхні. Овальний перетин холодильної плити дозволяє виконати холодильник меншої товщини у порівнянні з холодильником з трубками круглого перетину, що особливо важливо при конструкції плит з трубками, розташованими у двох площинах. Менша товщина холодильних плит дозволяє виконати або більший шар футеровки, або збільшити корисний об’єм печі без зміни кожуха.

Ще однією особливістю холодильних плит, які ми поставляємо,  є встановлення на виробничому майданчику футеровки у паз холодильної плити (так званий “ластівчин хвіст»), що дозволяє захистити «вогневу» поверхню холодильної плити від стирання та впливу високого рівня теплових навантажень. За рахунок попередньо встановленої на холодильній плиті футеровки значно скорочується термін монтажу.

Завдяки якісному охолодженню холодильних плит та високій теплопровідності карбідокремнієвої футеровки захисний гарнісаж формується на поверхні самої футеровки, що подовжує термін її використання та скорочує теплові втрати внаслідок роботи системи охолодження.