У 2013р. в результаті інтенсивної роботи доменної печі №2 ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» і застосування технології вдування пиловугільного палива, виникла ціла низка проблем з футеровкою і системою охолодження печі:
Тіла чавунних холодильників 4-го ряду СІО були зруйновані повністю, в 5-му ряду СІО холодильники зруйновані частково і в 6-му ряду СІО тіла холодильників мали тріщини. В результаті в системі охолодження 4-го і 5-го рядів залишилися оголені сталеві труби без футерування і чавунного тіла холодильника.

pig2-min

У місцях руйнування холодильників система охолодження перестала виконувати свою функцію. Кожух доменної печі почав піддаватися перегрівів. З’явилося почервоніння броні і, як наслідок, сильна депланація кожуха.
Спільно з фахівцями ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» були прийняті наступні рішення по реалізації ремонту системи охолодження доменної печі:
– Установка мідних холодильних плит в найбільш теплонавантаженому зонах доменної печі, в комплексі з високо теплопровідні футеровкою.
– Використання сучасного насосного обладнання власного виробництва із застосуванням частотного регулювання.
– Впровадження сучасних систем автоматизації для можливості регулювання інтенсивності охолодження в залежності від теплових навантажень в реальному часі.
Принципова схема системи охолодження Установка мідних холодильних плит поставки PAUL WURTH
В результаті проведеної роботи були реалізовані наступні функції автоматизованої системи контролю та управління охолодженням хімічно очищеною водою:
– автоматичне регулювання продуктивності насосів, в залежності від теплового навантаження мідних холодильників і на підставі вимірів температур по поясу холодильних плит;
– автоматичне включення фідерів системи електропостачання насосної станції, при виході з ладу будь-якого робочого насоса;
– робота насосів в автоматичному, дистанційному або місцевому режимі;
– регулювання рівня води в баках-сепараторах № 1,2 кранами кульовими в автоматичному, дистанційному, місцевому режимах;
– відображення даних на АРМ майстра ДП №2, а також на пультах управління ПУ-1, ПУ-2, встановлених в приміщенні майстра печі і насосної станції.
– система вібродіагностики для забезпечення контролю рівня вібрації підшипникових вузлів насосів і їх приводних двигунів;
– розширена система діагностики засобів АСУ ТП – включаючи визначення несправностей модулів ПЛК, частотних перетворювачів, мережевих компонентів тощо.

Реалізація даного проекту дозволила досягти таких результатів:
– економія електроенергії за рахунок використання частотного регулювання. Як показав досвід експлуатації, в основному насоси працюють на першій швидкості і переходять на другу і третю швидкість тільки при сходженні гарнісажу. При цьому нарощування гарнісажу на футеровке відбувається всього за кілька годин, після чого насоси знову повертаються на першу швидкість. При цьому економія електроенергії становить до 240 кВт на годину.
– підтримка стабільного шару гарнісажу на футеровке, запобігає її знос і дозволяє максимально знизити теплові втрати печі з системою охолодження і як наслідок заощадити споживання коксу. Після півроку роботи доменної печі середня температура мідних холодильних плит становить 114 ° С і залишається незмінною з моменту пуску печі.
– паропродуктивність системи охолодження знизилася практично в 4 рази і становить близько 2 ÷ 2,5 т / год з однієї секції, знизилися тепловтрати з системою охолодження, скоротилася витрата подається подпиточной хімічно очищеною деаерованою води.

pig8-min
Екран з температурами холодильних плит після 6-ти місяців експлуатації.

– частотного регулювання в комплексі з системою автоматизації так само дозволяє виключити можливість утворення охолодей від інтенсивного охолодження.
– всі перераховані вище рішення дозволять продовжити кампанію доменної печі до 15-20 років до проведення капітальних ремонтів, в умовах вдування ПВП, а застосування сучасних засобів автоматизації допоможуть оперативно управляти процесами охолодження і спростити обслуговування.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply